Ustawa z dnia 12 września 2025 r. o bonie ciepłowniczym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia wysokości cen energii elektrycznej (Dz. U. z 2025 r. poz. 1302 ze zm.) reguluje możliwość przyznania określonym gospodarstwom domowym świadczenia pieniężnego – bonu ciepłowniczego za okres od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.

Otrzymanie bonu ciepłowniczego przez gospodarstwa domowe zgodnie z ww. ustawą jest uwarunkowane spełnieniem kilku przesłanek. Do tych przesłanek należą m.in.:
1) korzystanie przez gospodarstwo domowe z ciepła dostarczanego przez system ciepłowniczy oraz
2) gdy jednoskładnikowa cena ciepła netto przekracza 170 zł/GJ netto.
Dla mieszkańców Stargardu, którzy korzystają z ciepła dostarczanego przez system ciepłowniczy - bon ciepłowniczy za okres od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026r. nie przysługuje, gdyż jednoskładnikowe ceny ciepła w Stargardzie, jakie stosuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w gospodarstwach domowych nie przekraczają ustawowej wartości 170 zł/GJ.
To oznacza, że wnioski o bon ciepłowniczy złożone przez Stargardzian w okresie od dnia 1 lipca 2026 r. do dnia 31 sierpnia 2026 r. r., za okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., nie zostaną rozpatrzone.

Informacja dotycząca bonu ciepłowniczego