Głównej zawartości

W związku z powstającymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że są to próby wprowadzenia w błąd obywateli w żaden sposób niezwiązane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie darmowy. Będzie można go składać od momentu startu programu. Wniosek będzie opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i będzie udostępniony na stronie internetowej ministerstwa oraz naszej stronie internetowej.

 W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością  pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku. 

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Program Rodzina 500 plus) jest w trakcie prac legislacyjnych. Zakończono etap uzgodnień międzyresortowych i aktualnie projekt ustawy znajduje się w konsultacjach społecznych. Informacja o uchwaleniu ustawy i terminie  jej wejścia w życie oraz o możliwości składania wniosków (wraz z drukiem wniosku)  pojawi się zarówno na stronie ministerstwa jak i naszego ośrodka.

Uwaga! Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie informuje, że od dnia 11-01-2016 r. należności z tytułu:

  •  odpłatności za usługi opiekuńcze świadczone w domach klientów,
  • odpłatności za pobyt w Dziennym Domu Pobytu Dla Osób Starszych,
  • odpłatności za pobyt w Gminnym Ośrodku Wsparcia,
  • odpłatności za usługi świadczone w Środowiskowym Domu Samopomocy,

należy wpłacać bezpośrednio na rachunek bankowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Warszawska 9a:
73-110 Stargard
BANK PEKAO S.A. I O/STARGARD 43 1240 3901 1111 0000 4216 7497

  • gotówką w oddziale banku Pekao S.A. ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego 16 (bez prowizji) lub
  • przelewem bankowym

W Kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie będą przyjmowane wpłaty gotówkowe z w/w tytułów.

Od 1 listopada br. wzrośnie kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego. Wyższy będzie też zasiłek rodzinny oraz dodatki.

Od 1 listopada br. wzrosną o 100 zł kryteria dochodowe, uprawniające do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego. Kryterium ogólne, obecnie określone na 574 zł neto na osobę w rodzinie, będzie wynosiło 674 zł. W przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym ta kwota wzrośnie z 664 zł do 764 zł Tym samym, kryterium dochodowe uprawniające do specjalnego zasiłku opiekuńczego także wzrośnie z 664 zł do 764 zł. Bez zmian pozostaje kryterium dochodowe uprawniające do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, wynoszące 1 922 zł na osobę.

Od 1 listopada 2015 r.:

800 170 010 z telefonów stacjonarnych lub 696 03 11 68 z komórkowych, to numery bezpłatnej infolinii na rzecz osób bezdomnych. Można również poinformować bezpośrednio pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie tel.  91 578 45 83.

Infolinia służy osobom bezdomnym, które uzyskają informację o placówkach udzielających wsparcia – noclegowniach i jadłodajniach, a także wszystkim, którzy w okresie zimowym zauważą osobę potrzebującą pomocy. Przyjmowane przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego zgłoszenia kierowane są do odpowiednich służb (pogotowie ratunkowe, policja, straż miejska).

 

 

Logo monarOd 9 października punkt MONAR w Stargardzie będzie działał w Centrum Socjalnym Caritas przy ul. Krasińskiego 19.
 
Będzie czynny w każdy piątek od 13:00 do 18:00. Zmianie ulegają także numery telefonów. Nowe to: 

(091) 578 08 40 i 733  132 053 (poniedziałek – piątek, od 13:00 do 18:00). E – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.