Głównej zawartości

Jeśli złożymy wniosek o świadczenie „rodzina 500 plus” do 1 lipca włącznie, to otrzymamy pieniądze z wyrównaniem od kwietnia. Później świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym wpłynął wniosek.

Od 1 kwietnia 2016r. można składać wnioski w ramach programu "Rodzina 500 plus".

Wnioski można składać osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Warszawska 9a, w pok. 22 i 1 w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych - wejście przy placu zabaw - od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00 ( w każdy poniedziałek kwietnia tj. 4,11,18,25 kwietnia w godzinach od 8:00 - 17:30)

Wnioski  można składać również elektronicznie za pośrednictwem platform: emp@tia, PUE ZUS, ePuap lub bankowości elektronicznej.

Wszelkie informacje wraz z przykładowymi wzorami wypełnionych wniosków dostępne są na stronie: http://mops.stargard.pl/500plus

Informujemy, że wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w formie papierowej można pobierać w Ośrodku od dnia 21.03.2016 r.

Wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia 2016r.

Więcej informacji o Programie Rodzina 500 + oraz wzór wniosku dostępne są na stronie: www.mops.stargard.pl/500plus

Wszelkie informacje udzielane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie pod nr tel.  91 578 03 19
W województwie Zachodniopomorskim uruchomiony jest specjalny numer kontaktowy,za pośrednictwem, którego można uzyskać informacje dotyczące programu „Rodzina 500 plus” tel. 91 430 34 25,  914303741 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W związku z powstającymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że są to próby wprowadzenia w błąd obywateli w żaden sposób niezwiązane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie darmowy. Będzie można go składać od momentu startu programu. Wniosek będzie opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i będzie udostępniony na stronie internetowej ministerstwa oraz naszej stronie internetowej.

 W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością  pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku. 

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Program Rodzina 500 plus) jest w trakcie prac legislacyjnych. Zakończono etap uzgodnień międzyresortowych i aktualnie projekt ustawy znajduje się w konsultacjach społecznych. Informacja o uchwaleniu ustawy i terminie  jej wejścia w życie oraz o możliwości składania wniosków (wraz z drukiem wniosku)  pojawi się zarówno na stronie ministerstwa jak i naszego ośrodka.