Głównej zawartości

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza konkurs „Lider Ekonomii Społecznej 2016”. Już po raz czwarty zostaną wyróżnione osoby i podmioty, które w swojej działalności propagują ideę ekonomii społecznej. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów!

Ekonomia społeczna to sektor gospodarki, w którym wszelka aktywność koncentruje się na społecznej użyteczności a jedną z głównych cech tej idei jest prymat celów społecznych nad zyskiem ekonomicznym. Pojęcie to zyskuje w ostatnim czasie na znaczeniu, jednak nadal niezbędne są działania mające na celu promocję idei ekonomii społecznej. Stąd zamysł, aby uhonorować osoby i organizacje, które działając w obszarze ekonomii społecznej lub wspierające ten obszar, przyczyniają się do aktywizacji społeczności lokalnych, a w konsekwencji do podnoszenia ich jakości życia. Nasze województwo było zawsze wybijającym się na tle innych województw w bieżącym roku powołano m.in. Komitet rozwoju ekonomii społecznej rozpoczęto działania związane z konsolidacją środowiska poprzez tworzenie sieci w obszarze ekonomii społecznej a ścisłej podmiotów reintegracji CIS, KIS, WTZ, ZAZ. Intencją organizatora jest wprowadzanie trwałej zmiany w regionie poprzez promowanie podmiotów/osób wykorzystujących narzędzie ekonomii społecznej do rozwoju gospodarczego województwa.

Jeśli złożymy wniosek o świadczenie „rodzina 500 plus” do 1 lipca włącznie, to otrzymamy pieniądze z wyrównaniem od kwietnia. Później świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym wpłynął wniosek.

Od 1 kwietnia 2016r. można składać wnioski w ramach programu "Rodzina 500 plus".

Wnioski można składać osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Warszawska 9a, w pok. 22 i 1 w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych - wejście przy placu zabaw - od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00 ( w każdy poniedziałek kwietnia tj. 4,11,18,25 kwietnia w godzinach od 8:00 - 17:30)

Wnioski  można składać również elektronicznie za pośrednictwem platform: emp@tia, PUE ZUS, ePuap lub bankowości elektronicznej.

Wszelkie informacje wraz z przykładowymi wzorami wypełnionych wniosków dostępne są na stronie: http://mops.stargard.pl/500plus

Informujemy, że wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w formie papierowej można pobierać w Ośrodku od dnia 21.03.2016 r.

Wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia 2016r.

Więcej informacji o Programie Rodzina 500 + oraz wzór wniosku dostępne są na stronie: www.mops.stargard.pl/500plus

Wszelkie informacje udzielane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie pod nr tel.  91 578 03 19
W województwie Zachodniopomorskim uruchomiony jest specjalny numer kontaktowy,za pośrednictwem, którego można uzyskać informacje dotyczące programu „Rodzina 500 plus” tel. 91 430 34 25,  914303741 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.