Drukuj

Seniorzy to grupa społeczna najbardziej narażona na ryzyko zakażenia koronawirusem. Dlatego też apelujemy o szczególną ostrożność, stosowanie zasady „dezynfekcja – dystans – maseczka” i solidarność z seniorami poprzez chociażby niesienie pomocy i wsparcia osobom starszym i samotnym.

 

Każdy może włączyć się w takie działanie poprzez zwykłe zrobienie zakupów, wykupienie leków w aptece czy odebranie przesyłki na poczcie.  Warto pomagać osobom ze swojego najbliższego otoczenia. W czasie trwającej epidemii można to zrobić z ograniczeniem bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.

 Jak pomagać? – Cztery proste kroki:

 

Czekaj na telefon!

 

Od nas wszystkich zależy jak poradzimy sobie z epidemią koronawirusa. Dlatego bądźmy solidarni i odpowiedzialni za drugiego człowieka. Czasem wystarczy:

 Ten niewielki gest może uratować wiele osób.

 

Samotnym osobom starszym i niepełnosprawnym, które nie posiadają rodziny, znajomych lub sąsiadów mogącym im pomóc, a same ze względów zdrowotnych i trudności np. z poruszaniem się nie są w stanie dokonać zakupów pomagają pracownicy socjalni oraz Strażnicy Miejscy tut. Ośrodka

 

 

Odsłony: 617