Głównej zawartości

W związku z powstającymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że są to próby wprowadzenia w błąd obywateli w żaden sposób niezwiązane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie darmowy. Będzie można go składać od momentu startu programu. Wniosek będzie opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i będzie udostępniony na stronie internetowej ministerstwa oraz naszej stronie internetowej.

 W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością  pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku. 

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Program Rodzina 500 plus) jest w trakcie prac legislacyjnych. Zakończono etap uzgodnień międzyresortowych i aktualnie projekt ustawy znajduje się w konsultacjach społecznych. Informacja o uchwaleniu ustawy i terminie  jej wejścia w życie oraz o możliwości składania wniosków (wraz z drukiem wniosku)  pojawi się zarówno na stronie ministerstwa jak i naszego ośrodka.